Kuurordi seminarikeskus

AS Wasa tõi turule Kuurorti Seminarikeskuse, ajaloolise 1938 aastal ehitatud hooneosa ümberehitamise käigus on loodud seminariruumid, kus lisaks seminarile on võimalik tutvuda kuurordi ajalooga läbi sisekujunduses kasutatud elementidele. 1920ndatel Eestisse jõudnud päevitamise ja aktiivse rannapuhkuse mood andis kuurortlinnale uue sisu ja ilme. Rannapildis domineerisid üha päevitunumad ja napimas riietuses suvitajad ning supelarhitektuuris funktsionalistlik elegants ja praktilisus.

LUGU RUUMIDE TAASTAMISEST

Muinsuskaitsealune hooneosa (ovaalsaal) koos kaarja klaasgaleriiga on ennistatud pieteeditundega algsel kujul, pakkudes seeläbi ainulaadsest funktsionaalset keskkonda nii päevasteks seminarideks kui õhtuseks elamuslikuks meelelahutuseks. Külalised saavad alustada seminaripäeva läbi veebi juhendatud virgutusvõimlemisega, ruumides kõlab ajastutruu muusika. Ovaalsaali suurel ekraanil enne esitluste tegemist jookseb videomontaaž Pärnu Kuurordi fotodest ja säilinud videotest. Stiliseeritud interjöör on loodud kooskõlastades kõik detailid Muinsuskaitseameti spetsialistiga, interjööris on tähised juures detailidel, mis on säilitatud ja taastatud vastavalt Muinsuskaitse näpunäidetele. Kahte maja ühendava klaaskoridori põrandat katab eritellimusel koridorivaip, kus kujundus Pärnu rannajoon ja selles piirkonnas asuvad miljööväärtuslikud paigad. Ekspositsioon hotelli koridorides koosneb etüüd-näitusest, kus on fotodel näited selle ajastu puhkeviisidest nii Pärnus kui Wasas kohapeal.

GIIIDITUURID

Põhjaliku ülevaate saab tellitud giidituurilt, mille viivad läbi Pärnu giidide Ühingusse kuuluvad atesteeritud giidid nii eesti, soome kui ka inglise keeles.

Giidituur „Pärnu Kuurorti ajaloost“ Pärnu kuurordi sünniks loetakse 1838. aastat, mil mere ääres alustas tegevust esimene supelasutus. Suvel pakuti soovijaile mereveega vanne ning meresuplust, talvel töötas samas saun.
Pärnule nii omased supelrand, pargid, puiesteed ja elegantne supelarhitektuur hakkasid kuurorti ilmestama alles 40–50 aastat hiljem.
Jalutuskäigul vaatamegi kauneid rannarajooni kaunistavaid hooneid  nagu Wasa Pansionaat, Rannahotell, endine Rannahoone seenekujulise terrassiga, Kuursaal ja muidugi naudime Rannapargi rohelust.  Tuur kestab 1 tund, hind kujuneb vastavalt pakkumisele.

Küsi pakkumist events@wasahotels.ee

MEELEOLUKAS ÕHTUVEETMINE

Samuti pakub ajaloolises hoones loodud keskkond privaatset õhtuveetmise võimalust sõpruskondadele koos ajastukohas interjööris. Suvisel ajal saab tegevusi laiendada ustest avanevale pargialale, kus on kuurortile omane õhustik juba olemas ja korraldada seal moerevüüd, kinoõhtuid või tantsumaratone, pakkudes seeläbi vaheldust tavapärasele tegevusele siseruumides. Koostöös erinevate meelelahutajatega korraldame teile meeldejääva elamuse!

Küsi pakkumist events@wasahotels.ee

Küsi pakkumist

1 projekt EU 58660 Projekti nimi „Wasa Resort seminariruum” – Spaahotelli seminariruum tõstab konkurentsivõimet ja kindlustab ettevõtte jätkusuutlikkust. Toetuse summa 20 000€

2 projekt EU58784  Projekti nimi „Kuurordi seminarikeskus“ – Ärimudeli arendamise toetuse abil tuuakse turule uus teenus uuele sihtgrupile, millega luuakse lisandväärtust ning suurendatakse nõudlust aastaringselt. Piirkonna traditsioone tutvustav kuurorditeemaline seminariteenus loob uue väärtuspakkumise ja annab võimaluse tutvustada Pärnu Kuurordi ajalugu uuele kliendigrupile. Toetuse summa 186465,03€

NÜÜD AVATUD